Mekân

İLETİŞİM

Kapadokya’da bulunan mağazamızda el yapımı kıyafet, çanta, takı, telkari ve seramik tasarım koleksiyonları bulunuyor. Kapadokya'nın özel dokusuna göre tasarlanmış iç avlusu ve Uçhisar Kalesi manzarasına bakan teraslarıyla göz kamaştıran bir mekan olan Muhterif yurtiçinde ve yurtdışında Türk tasarımcılarının daha geniş kitlelerle buluşturulması ve dünyanın çeşitli şehirlerinde Türk zanaat, tasarım ve sanatının tanıtılması amaçlamaktadır.


Kapadokya'nın Büyülü Dünyasında Tasarım Ruhu

Fikir aşamasını ve koordinatörlüğünü Sarıpınar Şirketler Grubu’nun üstlendiği Muhterif projesi, Türk tasarımcıların koleksiyonlarının Anadolu da da kendine yer bulabileceği, farklı üretimlerin birbirinden beslenebileceği bir alan yaratma hayaliyle ortaya çıktı.


Geleneksel ile modernizmin buluşması...


Tasarımcı Ürünleri

Muhterif projesi, yerli-yabancı sanatçı ve tasarımcıların işlerinin kendine yer bulabileceği, farklı üretimlerin birbirinden beslenebileceği bir alan yaratma hayaliyle ortaya çıktı. Sanat, zanaat ve yaratma sürecine dair çeşitli bilgi alışverişlerinin, etkinlik, sempozyum, söyleşi ve davetlerle paylaşılması; sanatçı, tasarımcı ve sanatseverlerin bir araya gelip tanışabileceği bir ortam oluşturulması hayalimizin bir parçası.

Sık Sorulan Sorular

Mağazamız ile ilgili merak edilen soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Şimdilik ürünlerimiz Kapadokya ve İstanbul Kapalıçarşı mağazalarımızda satılmaktadır.

Nakit ya da kredi kartı ile mağazalarımızdan alışveriş yapabilirsiniz.

Sabat 10.00, akşam 23.00 aralığında hizmet vermekteyiz.

Çok yakın zamanda, yurtdışında da mağazalarımız aynı konseptle açılacaktır.Biz Kimiz?

Bir aile kuruluşu olan Sarıpınar Şirketler Grubu, bugüne değin birçok sanat ve kültür projesi gerçekleştirdi. Sarıpınar Şirketler Grubu, sanatsal ve kültürel faaliyetler açısından ciddi girişimlerde bulunan, Türkiye’nin tam da ihtiyaç duyduğu farklı ve özel bir oluşumdur. Sarıpınar Şirketler Grubu’nun sanat ve kültür alanlarında fikrini üstlenip faaliyet gösterdiği ve aynı zamanda desteklediği pek çok proje bulunuyor. Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi de (KSKM), bu projelerden biri olarak hizmete başladı.

Satıştaki Ürün Grupları

  • Takılar
  • Giyim
  • Seramik
  • Tekstil
  • Hediyelik Eşya
  • Dekorasyon
  • Oyuncak